Uluslararası Hukuk ve İnsan Hakları Açısından Filistin Sorunu Sempozyumu düzenliyoruz

 - Katılım formu için tıklayın - 

İlim ve Medeniyet Derneği, İlim ve Medeniyet Topluluğu ve Burak Derneği, alanında yetkin hocaların katılım sağlayacağı “Uluslararası Hukuk ve İnsan Hakları Açısından Filistin Sorunu” konulu sempozyum düzenliyor!

Uluslararası Hukuk ve İnsan Hakları Açısından Filistin Sorunu Sempozyumu, açılış ve selamlama konuşmalarının ardından “İnsan Hakları”, “Uluslararası Hukuk ve İnsanlık Suçları” ve “İşgal Altında Bir ‘Devlet’ Olarak Filistin ve Uluslararası Hukuk” başlıklarında olmak üzere toplamda 3 oturumda gerçekleştirilecek.

İnsan Hakları başlıklı 1.oturumda Fatih Şemsettin Işık “İsrail Vatandaşı Filistinliler: Kimlik ve Siyaset” konusu ile Dr. Özlem Yücel ise “Batı Şeria’daki ve Doğu Kudüsteki İnsan Hakları İhlalleri” konusuyla ile tebliğlerini sunacaklar.

Uluslararası Hukuk ve İnsanlık Suçları başlıklı 2.oturumda Dr. Muhammed Hüseyin Mercan “İsrail’in Gazze’ye Yönelik Silahlı Saldırıları”, Avukat Yasin Şamlı ise “Bir Saldırganlık Örneği Olarak Mavi Marmara Trajedisi” konusuyla ile tebliğlerini sunacaklar.

İşgal Altında Bir ‘Devlet’ Olarak Filistin ve Uluslararası Hukuk başlıklı 3. oturumda Prof. Dr. Berdal Aral “Self Determinasyon Hakkı Bağlamında Filistin’in Özgürlük Mücadelesi”, Dr. Said el-Dahsan ise “İsrail’in Silahlı Saldırıları Karşısında Filistin’in Meşru Müdafaa Hakkı” konusuyla ile tebliğlerini sunacaklar.

Sempozyum 28 Mayıs Cumartesi, 2022 tarihinde İstanbul Medeniyet Üniversitesi Güney Kampüs Aşık Paşa Konferans Salonu’nda 09.30 – 16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. 

 - Katılım formu için tıklayın -

 

Ubeydullah Güneş

Etkinlik Koordinatörü

Osman Mican

Vakkas Sakar